Na terenie Sianożęt i w okolicach istnieje możliwość aktywnego spędzenia czasu wolnego. Można tu korzystać z kąpieli morskich, uprawiać sporty wodne, wędkować.

Obok ośrodka BURSZTYN istnieje promenada, którą można przebyć spacerowo lub rowerem do Ustronia Morskiego i w drugą stronę do Kołobrzegu.

WARTO ODWIEDZIĆ

 

Skansen ma fantastyczny wystrój, dach kryty strzechą, przy wjeździe wielkie młyńskie koło, napędzane wodą. W środku można zjeść np. żurek, czy gulasz w chlebie oraz wiele innych wspaniałych staropolskich potraw.

 

 

Tutaj będą mieli Państwo możliwość wypieczenia chleba w piecu opalanym drewnem. Przygoda zaczyna się od własnoręcznego zmielenia mąki, a później piekarz prowadzi przez kolejne etapy, aż do samego wypieku, na końcu drogi można skosztować własnoręcznie zrobionego chleba.
 
ul. Kołobrzeska 9 (przy trasie Kołobrzeg – Koszalin)
Kontakt: tel. 609 714 026

 

Przez Sianożety przechodzi Międzynarodowy Szlak Pieszy E-9, oznakowany kolorem czerwonym. Jest to fragment europejskiego szlaku znad Atlantyku z Brest we Francji do Braniewa w Polsce.

 
Szlaki Piesze: Turyści piesi z Sianożęt i Ustronia Morskiego wędrują w dwóch kierunkach do: Gąsek (8 km) i Kołobrzegu (11km).Kolejnym pieszym szlakiem jest szlak zielony o długości 23 km przecinający Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd, Wieniotowo, by z powrotem trafić do Ustronia Morskiego i Sianożęt
Szlaki Rowerowe: Rowerowy szlak o długości 31 km oznakowany jest kolorem błękitnym i prowadzi do najstarszych dębów w Polsce.Szlak zmierza w kierunku Lasu Kołobrzeskiego, w którym odkryć można bogactwo przyrody naturalnej.

Zobacz więcej na stronie: www.trasy.ustronie-morskie.pl

W niedalekiej Dobrzycy znajdują się przepiękne Ogrody Hortulus. Prawdziwa gratka dla osób, które chcą zobaczyć piękne rośliny w cudownych aranżacjach. Zwiedzanie Ogrodów Hortulus, poza oczywistym kontaktem z przyrodą, dostarcza doznań natury estetycznej i duchowej.

Zobacz oficjalną stronę: Ogrody Hortulus

Kontakt: tel. 602 610 041

Dużą popularnością cieszą się loty turystyczno – widokowe samolotem, motolotnią, a także skoki spadochronowe organizowane na terenie miejscowego lotniska w Bagiczu.

Na terenie Bagicza organizowanych jest wiele zjazdów motoryzacyjnych oraz militarnych.

Zobacz fanpage na facebook: Lotnisko w Bagiczu

Centrum Sportowo-Rekreacyjne Helios dostarcza swoim gościom liczne atrakcje takie jak: nowoczesny basen kryty wraz z aqua parkiem, saunę suchą i parową, zjeżdżalnię, kręgielnię, boisko do piłki plażowej oraz korty tenisowe.

Zobacz oficjalną stronę: Helios

Kontakt: tel. 94 35 15 095


 

Przystań rybacka w Ustroniu Morskim wyposażona jest w wyciąg linowy. O poranku kutry są spuszczane na wody Bałtyku, po południu lub wieczorem – wciągane za pomocą wyciągarki linowej na plażę. Zarówno przystań rybacka jak i stojące na plaży kolorowe kutry są atrakcją turystyczną Ustronia Morskiego.

 

Złowione przez rybaków z tych kutrów ryby, można zjeść usmażoną lub uwędzoną w pobliskich smażalniach lub wędzarniach.

 

Najstarsze dęby w Polsce rosną we wsi Rusowo, położonej 10 km od wsi Ustronie Morskie (na terenie gminy Ustronie Morskie).Do drzew prowadzi błękitny szlak turystyczny.
W wyniku badań dendrologicznych przeprowadzonych w 2000 roku ustalono, że wysoki na 30 m dąb „Bolesław” liczy sobie 800 lat. Jego obwód mierzony na wysokości 1,3 m od ziemi wynosi 691 cm, a średnica jego korony ma 18 m.


Dąb „Warcisław” ma 640 lat i zajmuje piąte miejsce w rankingu najstarszych drzew tego gatunku w Polsce. Jest wysoki na 37 m, a w obwodzie mierzy 720 cm.

Zorganizowane spływy kajakami przez rzeki: Parsętę, Radew, Regę i inne od ich źródeł po ich kres w Bałtyku.

Zobacz oficjalną stronę: Piraci z Parsęty

Kontakt: tel. 886 256 945

 

Latarnię w Kołobrzegu wybudowano w centrum miasta Kołobrzeg, na byłym forcie. Dzięki tej lokalizacji można było postawić wysoką wieżę z czerwonej cegły. Latarnia jest udostępniona zwiedzającym, a ciekawym i oryginalnym urozmaiceniem wspinaczki na latarnię są metalowe schody.

 


Wysokość latarni: 26 m

Wysokość światła: 36,5 m n.p.m.

Zasięg światła: 16 Mm (ok. 29,6 km)

 

Statek Jantar przez cały rok prowadzi pasażerską żeglugę międzynarodową pomiędzy polskim portem Kołobrzeg i duńskim portem Nexo na wyspie Bornholm. Nowoczesne wyposażenie statku, zapewnia pasażerom komfort i bezpieczeństwo w każdych warunkach.

Bornholm, to harmonijne połączenie natury i kultury. Imponująca jest ilość zabytków. Do najcenniejszych należą jedyne w Skandynawii białe romańskie kościoły z XII wieku w kształcie rotundy, największa warownia północnej Europy – ruiny zamku Hammershus i morska forteca na skalistej wysepce Christianso, położona w odległości około 18 km od Bornholmu.

W sąsiadującym Ustroniu Morskim znajduje się “Wesołe Miasteczko”, mini ZOO, galeria, biblioteka, kino, boiska i korty tenisowe. W samym Ustroniu Morskim w okresie letnim odbywa się wiele imprez cyklicznych.

Do najważniejszych możemy zaliczyć:

  • Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne "MORKA"
  • Charytatywny Piknik Rodzinny, również w Sianożętach
  • Obchody najstarszego dębu w Polsce
  • Europejski Zjazd Młodych Gwiazd
  • Zlot motocykli klubu OLE KARTER
  • Festiwal Kultury Indyjskiej
  • Ustrońskie Lato Estradowe
  • Plener malarski "Bałtyckie Impresje"
  • Dni Filmu Europejskiego